Pvp Tanıtımları l Metin2 PVP l KO PVP
Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız! Uyeoll10
Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız! Uyeoll10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız!

YazarMesaj
Turkmediaciyiz
Level 1
Level 1

<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 28/07/10
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 54
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 105
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 2

Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız! Empty
MesajKonu: Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız!   Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız! Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 9:03 pm

Sorun 1: Start Gelmiyor!

Start gelmemesinin genel sebebi oyuna yeni patchin gelmesi veya serverların resetlenmesidir.

Çözüm:

- Launcher’ı kapatınız. Kullandığınız tarayıcının (ÖR: Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) geçmişini siliniz.
- Ağ bağlantılarım'a giriniz ve Yerel Ağ Bağlantısı > Destek > Onar butonuna tıklayınız.
- Modeme reset atınız. (Modemin açma/kapama düğmesini kapatıp, 10-15 saniye bekledikten sonra açınız.)
- Sorun halen devam ediyorsa 15-20 dakika bekleyip, girmeyi deneyiniz.

Sorun 2: Xtrap Yüklenmiyor!

En çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Aslında tamamen oyundan kaynaklanan bir hatadır fakat düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Çözüm:

- Oyunu birkaç kez kapatıp tekrar açın. Czcombo, koxp vb. dosyaları kapatıp, tekrar deneyiniz.
- Modeme reset atınız, kullandığınız tarayıcının (ÖR: Internet Explorer, Mozilla Firefox... vb.) geçmişini siliniz.

Sorun hala devam ediyorsa: C:/ > Windows > System32 > Drivers > etc > hosts dosyasını WordPad ile açınız. Açtığınız WordPad belgesinin içeriğini aşağıdaki yazıyla değiştiriniz.

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
4.79.218.32 xtrap.knightonlineworld.com

Kaydedip kapadıktan sonra oyuna girmeyi tekrar deneyiniz.

Sorun 3: ID'mi Yazdıktan Sonra Serverların Listesi Gelmiyor!

Id'nizi yazdıktan sonra açılan server listesi gelmiyorsa aşağıdaki çözüm yöntemini uygulayınız.

Çözüm:

Oyunu Alt + f4 çekerek veya görev yöneticisini kullanarak kapatınız. Kullandığınız tarayıcının (ÖR: Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) geçmişini siliniz. Antivirüs programınız varsa kapatıp oyuna giriniz.

Sorun 4: Non-pre Hatası Alıyorum!

Servera tıkladığım zaman “Non-premium users not allowed to login this time” hatası alıyorum diyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemini okuyunuz.

Çözüm:

Ya sürekli girmeyi deneyecek ya da premium alacaksınız.

Sorun 5: Çok dc yiyorum! Çok lag var!

Sürekli DC yiyip sinir olanlar veya lagdan yürüyemenler aşağıdaki çözüm yöntemini okuyunuz.

Çözüm:

DC sorunları genelde serverlardaki yoğunluktan kaynaklandığından gece geç saatlerde veya sabah erken saatlerde girmeyi deneyebilirsiniz.

Sorun 6: "Server is undergoing mainterance. Please try again later" Hatası Alıyorum!

Bu hata yazısı banlandığınızda karşınıza çıkar. Maalesef yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. (GM kankası olanlar hariç ) Knight Online resmi web sitesine girip, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapıp, kaç gün ban yediğinize bakınız.

Sorun 6: Outdated Version Hatası Alıyorum!

Outdated version hatası pek görülmemekle birlikte özellikle yeni patch yükledikten sonra karşınıza çıkmaktadır.

Çözüm:

- Kullanıdığınız tarayıcının (ÖR: Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) geçmişini siliniz.İnternet Explorer geçmişini silin, modemi resetleyin üst üste birkaç giriş denemesi sonucunda oyundasınız.

Xtrap doluyor ama Knight açılmıyor:

Xtrap dolduktan sonra sağ alt köşede simge çıkıyor ama oyun açılmıyorsa yapmanız gerekenleri anlatıcam.

Çözüm:

Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basın. Çıkan yerden "İşlemler" yazan yere basın. Listede "knightonline.exe" veya "xtrap.exe" tarzı olan herşeyi sonlandırın. Bilgisayarınızı kasan birşey açıksa ( bu bir video olabilir, program olabilir ) kapatın oyuna girişi tekrar deneyin.

"An Abnormal Memory Access Has Been Detected" hatası alıyorum:

Id ve şifre yazma ekranı gelince karşılaşılan bu hata karşısında yapmanız gerekenler.

Ne yapmalıyım ?

İyi bir antivirüs programı edinin ve full bir sistem taraması yaptırın. Büyük ihtimalle sisteminize giren bir virüs bu hataya sebep veriyordur. Sorun virüs taraması ile geçmezse oyunu silip tekrar yükleyin. Buda işe yaramazsa format zamanı gelmiş demektir

Can't Creat D3D Device hatası alıyorum:

Oyuna girerken aldığımız bir ekran kartı hatasıdır. Yapmanız gerekenleri aşağıda anlattım.

Ne yapmalıyım ?

Ekran kartınızın son driverlarını indirmeniz gerekiyor. Ekran kartınızın driverlarını nerden bulacağınızı bilmiyorsanız TIKLAYARAK ([Only registered and activated users can see links]) daha önce hazırlanmış olan listeden kendi ekran kartınıza ait güncel driverları bulabilirsiniz.

Oyuna girer girmez dc yiyorum:

Oyuna girer girmez dc yiyen, arkaplanını mavi bulan, haraket bile etmeden oyundan atılanlar aşağıdakileri yapsınlar.

Ne yapmalıyım ?

Oyuna gece geç saatlerde veya sabah erken saatlerde girmeyi deneyebilirsiniz. Bende premium var bu yöntem bana uygun değil diyorsanız ekran kartı ve ramınızı yükseltmek, oyuna girerken çalışan diğer herşeyi kapatmak sorunu çözebilir. Direk dc k2'den kaynaklandığı için yapabileceklerimiz malesef sınırlı.

Please Execute KnightOnline Via Launcher hatası alıyorum:

Knightonline laucher'a tıklayınca karşımıza çıkan bir hata yapmanız gerekenler aşağıda.

Ne yapmalıyım ?

Forumdaki konulardan "Ko exe" ve "Launcer exe" yi alıp sizdekilerle değiştirin. Sorun çözülmezse <<

BURAYA ([Only registered and activated users can see links]) >> tıklayarak launchersız knıghta girme yöntemini uygulayın. Sorun hala düzelmezse oyunu silip baştan yükleyin.

Bazı Sorunlar ve Çözümleri | Bakmadan Konu Açmayınız!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TÜM HATALAR VE ÇÖZÜMLERİ
» CrossFire bazı çözümlemeler
» Bazı 95 Lvlik Silahlar
» X-Men Cok Zevkli Oyun ve Bazı BölümLeri Cok Zor.
» Bu Konu Altından Kendinizi Tanıtın.